• Dzień Pluszowego Misia w grupie przedszkolnej Misie

• Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

W piątek 25 listopada 2022 r. dzieci z grupy przedszkolnej Misie przyniosły ze sobą swoje ulubione maskotki i wspólnie obchodziły ten sympatyczny dzień.

Dziękujemy Pani Iwonce za przepyszne babeczki - misie ❤️😍

• Ogłoszenie Rady Rodziców

• Informujemy, że zgodnie z ustaleniami Rady Rodziców tegoroczna składka wynosi 50 zł za pierwsze dziecko i 25 zł za każde kolejne dziecko z rodziny. Wpłat można dokonywać u wychowawców klas.

• III miejsce w Konkursie Wojewódzkim ,, A TO POLSKA WŁAŚNIE…”

• Miło nam poinformować, że nasza uczennica Sylwia Grabas zajęła III miejsce ( kat. piosenka patriotyczna) w XIII Edycji Konkursu Wojewódzkiego ,,A TO POLSKA WŁAŚNIE” organizowanego przez Szkołę Podstawową Sióstr Niepokalanek im. Bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu.

Naszą szkołę reprezentowały również: Magdalena Kokocka, Aleksandra Kokocka, Martyna Marciniec.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy pięknego występu. Tym większe brawa dla uczennic, ponieważ zmierzyły się z ponad setką uczestników konkursu z całego województwa.

• Konkurs plastyczny "Złota polska jesień"

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz szkolny konkurs plastyczny ,,Złota polska jesień” został rozstrzygnięty!

Jury miało twardy orzech do zgryzienia, aby wyłonić laureatów, gdyż wszystkie prace były wyjątkowe, wspaniałe i bardzo piękne! W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

Laureaci konkursu to:

Paulina Łagoda - I miejsce

Antoni Lanica- II miejsce

Szymon Batycki- III miejsce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

• Wycieczka do Rzeszowa

• 9 listopada 2022 r. dzieci z kl. 0 - III wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Rzeszowa.

Po przybyciu na miejsce odbył się spacer po rzeszowskim rynku i jego najbliższej okolicy. Następnym punktem programu była wizyta w Teatrze Maska i obejrzenie spektaklu pt. ,,Kajtuś Czarodziej''. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały pouczające i pełne humoru przedstawienie. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w teatrze. Prawdziwa scena, muzyka, scenografia oraz sami aktorzy przyciągały uwagę widzów. Po przedstawieniu dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach teatralnych, gdzie poznawały tajniki sztuki aktorskiej. W drodze powrotnej mogły dać upust swojej dziecięcej radości w sali zabaw Kolorado. Ten wyjazd na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów, którzy powrócili z niego nieco zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni.

• "EKOświat za 100 lat” – Konkurs dla Szkoły Podstawowej w Korczowej!

•

Sołtys Korczowej, Szkoła Podstawowa w Korczowej oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o. zachęcają uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie “EKOświat za 100 lat”.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przedstawienie w formie rysunku, jak ich zdaniem będzie wyglądał świat za 100 lat, przy wykorzystaniu rozwiązań przyjaznych środowisku.

Prace mogą być propozycją nowych, nawet najbardziej abstrakcyjnych eko-działań, jakie można wdrożyć w życie.

Dla uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Na prace czekamy do 30.11.2022 r.

• Narodowe Święto Niepodległości #SzkołaDoHymnu

• 11 listopada to symboliczna data walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa naszej Ojczyzny, przez długie lata podzielonej i zniewolonej.

Uczniowie z wielką dumą i zaangażowaniem włączyli się w przygotowania do akademii, aby uczcić pamięć o minionych wydarzeniach. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.11 odśpiewaniem wszystkich zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób nasza szkoła włączyła się do akcji "Szkoła do Hymnu 2022" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Młodsi uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Klasa 4 i 5 zaprezentowała w formie pantomimy najważniejsze momenty z historii Polski, natomiast uczniowie z klasy 7 i 8 z radością zatańczyli mazura.

Podsumowaniem uroczystości były życzenia skierowane do gości, nauczycieli i uczniów, aby ich praca, służba i poświęcenie, nauka, dobre wychowanie, odwaga przynosiły same korzyści naszej Ojczyźnie i były jej bronią.

Na tej patriotycznej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć lokalne władze: Wójta Gminy Radymno pana Bogdana Szylara, przedstawiciela SG w Korczowej pana mjra Zbigniewa Olecha, radnego gminy Radymno pana Artura Styrczulę, sołtysa wsi Korczowa pana Piotra Rożaka.

Niech narodowe motto: Bóg, Honor, Ojczyzna będzie nam wyznacznikiem działania we współczesnym czasie.