• UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, która rozpoczęła się ceremonią wciągnięcia flagi państwowej na maszt oraz odśpiewaniem hymnu narodowego na dziedzińcu szkoły. Po ceremonii pan dyrektor Bogusław Nykiel przywitał przybyłych gości:

Wójta Gminy Radymno pana Bogdana Szylara,

Komendanta Placówki Straży Granicznej w Korczowej pana ppłk. Pawła Pilawę,

radnego gminy Radymno i sołtysa wsi Korczowa pana Piotra Rożaka,

radnego gminy Radymno pana Mirosława Nowostawskiego,

sołtysa wsi Młyny pana Jacka Kowalczyka,

przedstawiciela Placówki Straży Granicznej w Korczowej pana por. Piotra Lanicę,

przewodniczącą Rady Rodziców panią Lucynę Ścirko

oraz rodziców naszych uczniów i całą społeczność szkolną.

Na sali gimnastycznej odbyła się dalsza część uroczystości, w trakcie której uczniowie klas IV-VI, na tle dekoracji eksponującej nasze symbole narodowe, odegrali scenki i recytowali wiersze odnoszące się do wydarzeń z historii Polski związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Występy uczniów wzbogaciły stroje nawiązujące do epoki oraz prezentacja obrazów ilustrujących panowanie Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na scenie wystąpiły również przedszkolaki z grupy młodszej i starszej oraz uczniowie klas I-III, którzy radośnie i z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali piosenki patriotyczne. Pięknym urozmaiceniem programu artystycznego był krakowiak w wykonaniu uczniów klas II i III.

Martyna i Miłosz z klasy VI przytoczyli również historię i zwyczaj obchodzenia Międzynarodowego Dnia Pracy oraz Dnia Flagi.

W kościele katolickim maj to miesiąc poświęcony Matce Boskiej, Królowej Polski, więc uroczystość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem pieśni „Z dawna Polski Tyś Królową”

Lekcja historii i patriotyzmu przygotowana przez uczniów pod opieką nauczycieli została nagrodzona przez widzów gromkimi brawami.

Podsumowaniem uroczystej akademii było wręczenie przez pana Dyrektora statuetek „Przyjaciel Szkoły” panu Wójtowi Bogdanowi Szylarowi oraz panu Radnemu Piotrowi Rożakowi za niezmiennie okazywane naszej szkole wsparcie i życzliwość. Pan Wójt wygłosił również przemówienie okolicznościowe, w którym podkreślił, jak istotne jest kultywowanie naszej polskiej tradycji i upamiętnianie ważnych dla naszej historii dat oraz budowanie i podtrzymywanie dobrych relacji. Głos zabrał również pan Komendant Straży Granicznej, który podziękował za wspaniałą lekcję historii oraz zaangażowanie nauczycieli i uczniów włożone w jej przygotowanie. Mamy nadzieję, że radosny i podniosły nastrój tej uroczystości będzie towarzyszył jej uczestnikom jeszcze długo po zakończeniu majowych świąt 😊