• Wakacje!😎🌞

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy Mszą św., po której udaliśmy się do budynku szkolnego w Młynach, gdzie nastąpiła dalsza jej część.

Na uroczystej akademii wierszem i piosenkami pożegnała się i była żegnana klasa ósma.

Wszyscy wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Uczeń klasy VIII Karol Drapak otrzymał statuetkę "Primus inter pares", przyznawaną za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie najlepszemu z uczniów kończących naszą szkołę.

Podsumowując mijający rok szkolny, Pan Dyrektor podziękował nauczycielom, rodzicom, pracownikom obsługi za współpracę i troskę o dobro dzieci.

Dziękujemy❤️

Księdzu Proboszczowi za modlitwę, dobre słowo i wsparcie.

Panu kierowcy i Pani opiekunce za bezpieczny dowóz dzieci i opiekę.

Radzie Rodziców za współpracę i życzliwość.

Sympatykom szkoły za współpracę, wsparcie i okazywany szacunek w komentarzach prywatnych i publicznych.

Absolwentom opuszczającym progi naszej szkoły życzymy dostania się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych  i odnoszenia w nich wielu sukcesów.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć edukacyjnych i życzymy bezpiecznego i zdrowego odpoczynku. Prawdziwie udanych wakacji, tak słonecznych i kolorowych jak Wasze prace plastyczne.

• Zakończenie roku - informacje

• Zakończenie roku szkolnego rozpoczynamy Mszą Św. o godz.8.00 w kościele w Młynach.

Po Mszy Św. uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego odbędą się w budynku szkolnym w Młynach.

Autobus szkolny kursuje tak jak w dniach nauki szkolnej.

• 🚌😍🍦Wycieczka do Wapowiec🚌😍🍦

• W piątek 16 czerwca 2023 roku odbyła się w naszej szkole wycieczka dzieci z klas I-III oraz z grup przedszkolnych do Wapowiec.

Pierwszym etapem wycieczki była zabawa w sali zabaw "Koliberek".

Następnie dzieci młodsze miały okazję poznać proces powstawania czekolady. Później formowały i ozdabiały według własnego pomysłu swoje czekoladki.

W tym czasie dzieci ze starszych klas uczestniczyły w grze terenowej, w trakcie której poszukiwały ukrytego skarbu.

Po zjedzonym obiedzie udaliśmy się do Przemyśla na pyszne i słynne w całej okolicy lody.

Mimo deszczowej pogody wszyscy wrócili pełni wrażeń i miłych wspomnień .

• Ogólnopolski test kompetencji trzecioklasistów

• Nasza szkoła brała udział w programie Lupa 3. Ogólnopolski test kompetencji trzecioklasistów Edycja 2022/2023. W ramach programu za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego zbadano kompetencje uczniów kończących pierwszy etap edukacji. Przeanalizowano osiągnięcia uczniów w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej, społecznej i przyrodniczej. To program prowadzony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Lepsza Szkoła. Koordynatorem programu była Pani Sabina Szewczyk.

• Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej⛪🚌

• W środę, 7 czerwca 2023 r., dzieci z klasy trzeciej, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej udały się do Kalwarii Pacławskiej. Tradycją już jest organizowanie dziękczynnej pielgrzymki dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa, wychowawczyni i księdza proboszcza. Głównym celem wyjazdu jest dziecięce dziękczynienie za dar Komunii, a także za rodziców i bliskich. Pielgrzymka ma również na celu zawierzenie Matce Bożej kolejnych lat życia w łączności z Bogiem. Wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej, a później wysłuchali o. Franciszkanina, który przedstawił krótką historię o tym świętym miejscu, oraz opowiedział, skąd się wziął obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Po wspólnej modlitwie nie zabrakło czasu na rozmowy i biesiadowanie przy ognisku, oraz na zakup pamiątek. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni, wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

• Wizyta przedstawicielki KRUS-u

• 6 czerwca 2023 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela KRUS-u czyli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wszystkim uczniom naszej szkoły zostały przypomniane właściwe zasady zachowania się podczas prac prowadzonych na wsi. Pani Małgorzata przeprowadziła z uczniami pouczającą pogadankę. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć film edukacyjny pt. „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, który został wyprodukowany w konwencji gry komputerowej, gdzie widz obserwując jej przebieg, uczy się identyfikowania zagrożeń występujących w gospodarstwach rolnych. Na koniec zostały wręczone pamiątkowe kolorowanki.