• Nasz udział w akcji "#Szkoła pamięta 2022"

• Jak co roku, gdy zbliża się dzień 1 listopada, uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczniowie klas IV, V, VII i VIII razem z wychowawcami odwiedzili cmentarz w Młynach, na którym zapalili znicze i odmówili modlitwy nie tylko na grobach swoich bliskich, ale również na grobach rzadziej odwiedzanych, bezimiennych.

Natomiast uczniowie klas młodszych pod opieką nauczycieli odwiedzili cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej. Zapalili znicze i oddali hołd nieznanym bohaterom poległym za wolność naszej Ojczyzny.

Nasi uczniowie wzięli również udział w zbiórce zniczy, które zostaną przekazane na cmentarze lwowskie.

• Spotkanie z klaunem Waldusiem

• Po długiej przerwie wywołanej pandemią, znowu mieliśmy przyjemność obejrzeć program rozrywkowo-edukacyjny przygotowany przez klauna Waldusia, który od lat przyjeżdża do naszej szkoły, aby nie tylko rozśmieszyć, ale  również przypomnieć uczniom o wielu przydatnych zasadach obowiązujących zarówno młodszych jak i starszych w codziennym życiu.

• Zbiórka zniczy

• Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu już kolejny raz organizują zbiórkę

biało-czerwonych zniczy, które zostaną przekazane na cmentarze Lwowszczyzny.

Zbiórka trwa do 28 października 2022r.

Zachęcamy wszystkich, którzy w ten sposób chcą ocalić od zapomnienia naszych przodków.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która była okazją do spotkania się w szerszym gronie dla nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów i rodziców. Uroczystość swoim przybyciem uświetnili:

- pani Beata Gałęza – sekretarz gminy Radymno

- pan major SG Marek Soliszewski - komendant Placówki Straży Granicznej w Korczowej

- pan Wojciech Bocian – radny gminy Radymno

- pan Artur Styrczula – radny gminy Radymno

- pan Piotr Rożak – sołtys wsi Korczowa

- pan Jacek Kowalczyk – sołtys wsi Młyny

W piosenkach i wierszach uczniowie wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie klasy ósmej z entuzjazmem odegrali krótką scenkę, przekonująco wchodząc w role nauczycieli.

Święto to przypomina społeczności szkolnej, że każdemu z jej członków należą się szacunek, wdzięczność, zrozumienie, że tylko działając wspólnie, wzajemnie się wspierając, jesteśmy w stanie osiągnąć stawiane sobie cele i realizować nawet najśmielsze przedsięwzięcia.

W tym dniu odbyło się również pasowanie na ucznia, w trakcie którego uczniowie pierwszej klasy zostali uroczyście przyjęci do grona szkolnej społeczności. Wychowawczyni pani Lucyna Kopciuch przygotowała dla swoich podopiecznych liczne zadania, które wykonali wzorowo i tym samym udowodnili, że zasługują na oficjalne pasowanie dokonane przez pana dyrektora Bogusława Nykla naszym zabytkowym szkolnym ołówkiem.

Trzecia część akademii poświęcona została obchodom Dnia Papieskiego, który przypada 16 października, czyli w rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. W tym roku obchodzimy ten dzień po raz dwudziesty drugi, a przyświeca mu hasło „Blask prawdy”, które pochodzi z dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II i jest też jej tytułem. Uczennica klasy 4 Aleksandra Kokocka zaśpiewała „Barkę”, akompaniując sobie na keyboardzie. Sylwia Grabas z klasy 7 zaśpiewała piosenkę „Ojcze Święty, naucz nas”, której tekst nawołuje do czynienia dobra i nieustannej pracy nad sobą.

• Spotkanie z policjantami

• W dniu 5 października 2022 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panami policjantami z Komisariatu Policji w Radymnie. Celem spotkania było zapoznanie i utrwalenie z uczniami zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnienień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu.

• Sprzątanie świata - Polska 2022

• We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata - Polska 2022", której celem jest promocja zachowań proekologicznych -  niezaśmiecania środowiska i aktywnego dbania o porządek w swoim otoczeniu. Do akcji z wielkim zapałem przystąpili zarówno młodsi jak i starsi uczniowie.

• Dzień Chłopaka

• W piątek 30 września z okazji Dnia Chłopaka uczennice naszej szkoły przygotowały dla swoich kolegów kilka niespodzianek: w kolorowo udekorowanej sali gimnastycznej zorganizowały gry i konkursy, w trakcie których chłopcy mogli wykazać się sprawnością manualną, zwinnością, pomysłowością i poczuciem humoru. Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek i wiele miłych życzeń.