• 😎🌻 🌞Wakacje!🌞🌻 😎

• Ósmoklasistom opuszczającym progi naszej szkoły życzymy samych sukcesów w nowych szkołach oraz realizacji marzeń.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągnięć edukacyjnych w minionym roku szkolnym, życzymy Wam bezpiecznego i zdrowego odpoczynku, poznania interesujących ludzi i ciekawych miejsc, abyście nabrali sił do dalszej pracy. Szczęśliwych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

Dziękujemy wszystkim Sympatykom i Przyjaciołom naszej szkoły za współpracę w minionym roku szkolnym 2021/2022.

• Wakacyjna przerwa w pracy oddziału przedszkolnego

• Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 136/2021 Wójta Gminy Radymno z dnia 14 grudnia 2021 roku w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Radymno w roku szkolnym 2021/2022

oddział przedszkolny w naszej szkole będzie miał przerwę wakacyjną w terminie: 01.08.2022 r. - 31.08.2022 r.

• Wycieczka do Sandomierza

• 14 czerwca uczniowie klas IV, VII i VIII wzięli udział w wycieczce do Sandomierza, w trakcie której zwiedzili atrakcje turystyczne tego miasta, odbyli rejs statkiem po Wiśle, pokonując setki schodów i kilka wzniesień, poćwiczyli ciągle jeszcze zastałe po zdalnym nauczaniu mięśnie. Podziwiali piękną panoramę Sandomierza i okolic, wędrowali podziemną trasą. Niestety nie udało się spotkać Ojca Mateusza, choć na jego ślady można natrafić w wielu miejscach. Pogoda dopisała, humory również.

Wyjazd upłynął w spokojnej i miłej atmosferze i pozostawił wiele przyjemnych wspomnień.

• Szkolna wycieczka „Śladem Trzech Kultur”

• 14 czerwca 2022 roku klasa 6 wybrała się na wycieczkę rowerową do Wielkich Oczu ‚,Śladem Trzech Kultur”, Polaków, Żydów, Rusinów. Po drodze również zatrzymywaliśmy się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach- niemych świadkach historii tych terenów oraz podziwialiśmy krajobraz udekorowany kwieciem, zbożem i ziołami. Pogoda, humor i siła dopisywała wszystkim.

• Turniej piłkarski

• Kolejna miła wiadomość !

2 czerwca 2022 r. w Pruchniku odbył się Turniej Piłkarski ,,Śladem Bogdana Zająca” o Puchar Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota.

W turnieju tym brało udział 16 drużyn z powiatu jarosławskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Kulikowski, Kacper Hrycyszyn, Kacper Szczur, Kacper Sadowski, Artur Ścirko, Mateusz Mazur, Paweł Mazur, Gracjan Chanas, Mikołaj Łukaszów i niezawodna Greta Szczur. Ze szkół Gminy Radymno byliśmy najlepszą drużyną. Po wzlotach i upadkach zajęliśmy 5 miejsce.

Michał Kulikowski otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

Dobrze zapowiadający się sportowo uczniowie: Greta Szczur, Kacper Szczur, Michał Kulikowski zostali zaproszeni na piknik i testy sprawnościowe do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Cieszymy się wszyscy z Waszego sukcesu!

• Wyjazd do schroniska w Orzechowcach

• W dniu 9 czerwca 2022 roku przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami udały się do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Orzechowcach. Uczennice przekazały produkty zakupione w ramach akcji ,,KARMA DLA SCHRONISKA".

Młodzi wolontariusze z naszej szkoły w swoich działaniach kierują się filozofią życiową świętego Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, przyrody, a obecnie także ekologów i ekologii.

• Koncert muzyczno-poetycki dla rodziców

• W ostatnim dniu maja odbyła się w naszej szkole uroczystość na cześć Mamy i Taty. Uczniowie wszystkich klas wierszem, piosenką i tańcem wyrazili swoją miłość i wdzięczność. Młodsze dzieci przygotowały kolorowe laurki, którymi obdarowały rodziców po zakończonej części artystycznej. Uroczystość była również okazją do spotkania i spędzenia wspólnie czasu w miłej, radosnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Radę Rodziców, za który pragniemy złożyć serdeczne podziękowania. Wszystkim rodzicom dziękujemy, że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

• Egzamin ósmoklasisty 2022

• W dniach 24-26 maja nasi uczniowie przystąpili do egzaminu ósmoklasisty.

Pozostały po nim wspomnienia, piękne zdjęcia i mamy nadzieję... wyniki, które usatysfakcjonują zdających.