• Tłusty czwartek

          • Ten dzień jest wyjątkowy, dla łasuchów to prawdziwa gratka.

            Święto jest znane także pod nazwą „ostatki” albo „zapusty”. W XVI wieku, epoce renesansu, obchodzono je w Polsce przed Wielkim Postem. Wówczas pączki wyglądały nieco inaczej niż obecnie – w środku miały bowiem ukryty mały orzeszek lub migdał. Ten, kto trafił na taki szczęśliwy pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.”

            Pączkowa tradycja też głosi, że liczba zjedzonych w tym dniu pączków decyduje o tym, czy rok okaże się być dla nas pomyślny i pełen szczęścia.

          • Walentynki w naszej szkole 💖💕💕

          • 14 lutego obchodziliśmy Walentynki – dzień wyrażania przyjaźni, radości, życzliwości oraz wzajemnego szacunku.

            Nasi uczniowie poznali historię Walentynek i związane z nimi zwyczaje w różnych krajach. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. 

            Wykonywaliśmy prace plastyczne, których motywem przewodnim były serca. Była też okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w przygotowanej na ten dzień fotobudce.

            Ten dzień upłynął w wyjątkowej atmosferze przyjaźni i ciepła.

          • Konkurs czytelniczy "W Świecie Baśni"

          • 13 lutego 2023 r. w klasie trzeciej odbył się konkurs czytelniczy pt. „W ŚWIECIE BAŚNI”. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z literaturą H.Ch. Andersena, a w szczególności podnoszenie czytelnictwa wśród dzieci klas młodszych. Uczniowie pięknie czytali baśnie czemu uważnie przysłuchiwali się młodsi koledzy i koleżanki.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • 13 lutego 2023 roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W przygotowanej prezentacji uwzględnili następujące zagadnienia: dziedzictwo kulturowe, tworzenie się więzi narodowych, powstanie języka polskiego, różnicowanie się języków, język polski podczas zaborów, ewolucja języka polskiego, gwary w Polsce, trudności i zapożyczenia w języku polskim, dbałość o język ojczysty. Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej, a także o tym, iż język to narzędzie rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzi.

            W tym dniu odbył się również finał Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie udział wzięli uczniowie klas V-VIII. Konkurs miał na celu: promowanie książek, doskonalenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów, motywowanie uczniów oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa. Uczestnicy zaprezentowali wybrany przez siebie fragment książki. Oceniane były: płynność czytania, dykcja, interpretacja tekstu oraz zachowanie limitu czasowego.

            Laureaci konkursu:

            I miejsce - Weronika Styrczula  (klasa VIII)

            II miejsce - Aneta Grabas (klasa VIII)

            III miejsce - Kornelia Szczur (klasa VIII)

            Dyplomy za udział otrzymali:

            Miłosz Kolasa (klasa V)

            Marcel Stachurski (klasa V)

            Nikodem Andreasik (klasa VII)

            Sylwia Grabas (klasa VII)

            Artur Ścirko (klasa VIII)

            Karol Drapak (klasa VIII)

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.​​​​​​​

          • 🍕Dzień Pizzy🍕🍕🍕

          • W czwartek, 9 lutego 2023 roku dzieci z klas 0-3 wraz z wychowawcami i opiekunami postanowiły uczcić „Międzynarodowy Dzień Pizzy 2023” wyjazdem do Jarosławia.


            Korzystając z okazji, odwiedziliśmy po drodze Miejska Biblioteką Publiczną w Radymnie. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała grupie dzieci o funkcjonowaniu tej placówki oraz przeczytała fragmenty pouczającej książki.
             

            Następnym punktem wycieczki była wizyta w Kinie na Biegunach - Galeria Stara Ujeżdżalnia w Jarosławiu, gdzie obejrzeliśmy wspólnie ciekawy film pt. "Pimi z Krainy Tygrysów". Opowiada on o historii Balmaniego, który ratuje małego tygryska przed bezlitosnymi kłusownikami. Poprzez długą i niebezpieczną wędrówkę między Balmanim i młodym tygryskiem Pimi rodzi się niezwykła więź. Podróżując, są oni narażeni na ekstremalne wyzwania, aby dotrzeć do nowego domu, wysoko w Himalajach i przeżyć jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!


            Po seansie, dzieci świetnie bawiły się na Sali Zabaw Korona Jarosław. Na zakończenie wycieczki, z okazji ww święta, wszyscy uczestnicy delektowali się...oczywiście czym – przewspaniałą i smakowitą pizzą.
            Wycieczka dostarczyła dzieciom samych radości !!!


            PS Zapraszamy na następny raz…

          • "Serce w zakrętce" - akcja charytatywna

          • Nasza szkoła również włącza się w akcję charytatywną dla chorego na białaczkę Kubusia.

            Akcja "Serce w zakrętce" polega na zbiórce plastikowych nakrętek. Bardzo prosimy wszystkich naszych uczniów i ich rodziców oraz wszystkich innych ludzi dobrego serca o zbieranie nakrętek, przynoszenie ich do naszej szkoły i przekazywanie wychowawcom poszczególnych klas.  

            Zebrane nakrętki pozwolą na sfinansowanie rehabilitacji Kubusia.

            Nie pozostawajmy obojętni!

            Przyłączmy się czynnie do tej akcji!

          • Wywiadówka szkolna

          • Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się we wtorek 7 lutego 2023 r. w budynku szkoły w Korczowej:

            - o godzinie 15:15 dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III

            - o godzinie 16:00 dla rodziców dzieci z klas IV, V, VII, VIII.

          • Dzień Babci👵💖 i Dzień Dziadka👴💖

          • W czwartek 2 lutego 2023 roku w święto Matki Bożej Gromnicznej, na zakończenie okresu kolędowego, gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadziów. Młodsi i najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności w uroczy, radosny i jednocześnie wzruszający sposób zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod opieką swoich nauczycielek. W wierszach i piosenkach wyrazili Babciom i Dziadkom swoją miłość i wdzięczność za czas, który im poświęcają, za cierpliwość i dobro, które są wyrazami bezwarunkowej miłości.

            Starsi uczniowie zaprezentowali jasełka, co było okazją do wspólnego odśpiewania kolędy i przypomnienia tej wspaniałej bożonarodzeniowej atmosfery, na którą przyjdzie nam czekać dobrych kilka miesięcy. 

            Na koniec części artystycznej wszyscy uczniowie odśpiewali "Sto lat" i udali się do swoich Babć i Dziadków z osobistymi życzeniami oraz przygotowanymi upominkami i dyplomami. 

            Dziękujemy Radzie Rodziców za wielkie zaangażowanie w dzisiejszą uroczystość.

          • Wyjazd do Jarosławia🚌🎭🍕🥤

          • 1 lutego 2023 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli pojechali do Jarosławia do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Mały Książę". Aktorzy Teatru "Cracovia" w ciekawy, obrazowy sposób przedstawili treść powiastki filozoficznej Antoine'a de Saint-Exupery'ego.

            Po przedstawieniu całą grupą wybraliśmy się do Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich na lekcję muzealną, w trakcie której poznaliśmy kilka ciekawych faktów dotyczących pracy muzeum oraz historii najbliższej okolicy, również Korczowej i Chotyńca, zwiedziliśmy piękne wnętrza muzeum, które dały nam obraz tego, jak wyglądał Jarosław na początku XX wieku oraz jak mieszkali bogaci mieszczanie w tamtym okresie.

            Na koniec wyjazdu poszliśmy na wspólny posiłek, który minął w wesołej, gwarnej atmosferze.