• 💗🐱🐶Wizyta w schronisku dla zwierząt💓🐶🐱

• W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska w Orzechowcach. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, rozwijanie empatii i postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie młodzieży do aktywnego udziału w działaniach charytatywnych. Organizatorem i koordynatorem akcji było Szkolnego Koło Wolontariatu. Uczniowie naszej szkoły jak zawsze stanęli na wysokości zadania, otworzyli serca i pokazali, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki dużej wrażliwości społeczności szkolnej udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy. 12 czerwca 2023 roku przedstawicielki Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami udały się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Uczennice klasy VIII przekazały artykuły zebrane w ramach akcji ,,Karma dla Schroniska ".

• 💗💖Dzień Rodziny💗💖

• To co dobre się zaczyna

Gdy pojawia się Rodzina…❣️

W dniu 6 czerwca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólną modlitwą za rodziny. Dzieci i młodzież wierszami, piosenkami, teatrzykami, tańcami okazali wdzięczność swoim rodzicom. Świętowanie upływało w atmosferze radości i wzruszenia przy słodkim poczęstunku.

• ⚽I Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej⚽

• W dniu 6 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbył się I Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej. Nad prawidłowością gry czuwał pan Mateusz Franków. Mistrzem turnieju zostali uczniowie klasy 3, zaś tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju otrzymał Marcel Pazowski. Jak przystało na prawdziwy mecz, nie zabrakło kibiców oraz dziewczęcej grupy dopingującej chłopców do gry. Turniej to inicjatywa samych uczniów, wielkich miłośników piłki nożnej. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w szkolny kalendarz uroczystości i imprez szkolnych.

Przemkowi dziękujemy za ufundowanie pucharu.

• ⚽Udział w Turnieju Piłkarskim⚽

• 2 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłkarskim „Śladami Bogdana Zająca” o Puchar Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota.

Jest to wymagający turniej, w którym panuje zawsze duża konkurencja, ale naszym uczniom i tym razem nie zabrakło woli walki i zaangażowania. Ostatecznie, po rzutach karnych 3: 2 wygrali z przedstawicielami Szkoły Podstawowej w Radymnie w meczu o 7 miejsce. Wynik meczu 0:0. Oby nadal z zapałem rozwijali swoje sportowe pasje.

Wielkie brawa należą się Kacprowi Sadowskiemu, który w tym turnieju zajął 3 miejsce w Konkursie Żonglerki.

• 🎈🍦🎈Dzień Dziecka😊🎉

• 1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda i humory. Były konkursy, zabawy taneczne oraz smakowity poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Z całego serca pragniemy podziękować Wójtowi Gminy Radymno Panu Bogdanowi Szylarowi za przepyszne lody, Sołtysowi wsi Korczowa Panu Piotrowi Rożakowi za wypożyczenie dmuchańców, przedstawicielom OSP Korczowa za poświęcony czas oraz możliwość pooglądania wozu strażackiego. Pani Klaudii za przepięknie pomalowane twarze. Radzie Rodziców za zaangażowanie i przygotowanie wymienionych wyżej atrakcji. Na pożegnanie dzieci otrzymały upominki. Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. W imieniu pana Dyrektora i całego Grona Pedagogicznego wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.

• Wycieczka do Krakowa i Bochni

• W dniu 1 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami byli na wycieczce w Krakowie i Bochni, w trakcie której zwiedzili najważniejsze atrakcje turystyczne na Rynku Głównym, wysłuchali legend o budowie kościoła Mariackiego oraz o hejnale, który mieli okazję usłyszeć na żywo. Zawitali również pod Okno Papieskie na ulicy Franciszkańskiej 3 i odwiedzili przepiękne wnętrze kościoła Ojców Franciszkanów, o którego wystrój zadbał m.in. Stanisław Wyspiański. Po wspólnym obiedzie w klimatycznej restauracji, ulicą Grodzką przeszli na Wawel, aby zwiedzić reprezentacyjne komnaty królów Polski i poznać choć ułamek historii tego miejsca. Zwiedzanie Krakowa rozpoczęło się i zakończyło u stóp (łap 😊) wawelskiego smoka, który zionie ogniem jak na smoka przystało i niezmiennie od lat robi duże wrażenie na turystach i jest przez nich dosłownie oblegany.

Po zakupieniu pamiątek i krakowskich obwarzanków przyszła kolej na ostatni punkt wycieczki – wszyscy uczestnicy udali się do Bochni, gdzie zwiedzili Kopalnię Soli, miejsce jakże odmienne od gwarnego, upalnego centrum Krakowa.  Poznali jego historię i specyfikę, przejechali się podziemnym pociągiem oraz górniczą windą i zrobili kilka tysięcy kroków w tunelach kopalni, niektórzy nawet posmakowali jej słonych ścian. Wycieczka bardzo się udała, dopisała pogoda i nastroje uczestników.