• 🚌🎭🍕Wycieczka do Przemyśla🎭🚌

• W środę 22 listopada klasy 0-3 wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce do Przemyśla. Celem naszej podróży było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. Piotruś Pan. Dzieci były zachwycone bardzo dynamiczną akcją i efektami specjalnymi. Nastepnie udaliśmy się do Muzeum Dzwonów i Fajek. Nie lada wyzwaniem było dla nas pokonanie wysokich schodów, ale daliśmy radę. Po krótkim spacerku, karmieniu gołębi, trochę zmarznięci i głodni poszliśmy na obiad do Pizzerii ,,La Bamba". Pizza tam serwowana bardzo nam smakowała. Nasza wycieczka należała do udanych.

• Sukces w Konkursie Patriotycznym „Dla Ciebie Polsko”

• 21 listopada w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Surochowie odbył się Wojewódzki Konkurs Patriotyczny „Dla Ciebie Polsko” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesora Piotra Glińskiego, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Elżbiety Grunt – Wójt Gminy Jarosław.

Konkurs obejmował trzy kategorie: recytatorską, plastyczną i żywe obrazy.

Brali w nim udział uczniowie z województwa podkarpackiego, również uczniowie z naszej szkoły, którzy pod kierunkiem pani Barbary Nykiel w kategorii „Żywe obrazy” zajęli I oraz II miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział i wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły.

Informujemy również, że za otrzymaną wygraną (bony o wartości 150 zł i 100 zł) zostały zakupione gry dydaktyczne dla uczniów, którzy zespołowo wzięli udział w konkursie. Gry są dostępne w klasie 8 lub u nauczyciela historii. Zapraszamy do wspólnych rozwijających zabaw.

• 📘👱🏻‍♀️👦🏻📗„Mała książka- wielki człowiek”📕👧🏻👱🏻‍♂️📚

• W ramach kolejnej edycji kampanii „Mała książka-wielki człowiek” Instytut Książki przekazał dla każdego ucznia klasy pierwszej specjalne Wyprawki Czytelnicze. Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mamy nadzieję, że dzięki Wyprawce Czytelniczej nauka czytania stanie się prawdziwą przyjemnością, a miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na co dzień.

• Konkurs recytatorski „Poezja Jana Brzechwy”

• 20 listopada 2023 r. odbył się finał konkursu recytatorskiego „Poezja Jana Brzechwy”.

Recytacje utworów przygotowali uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I - VIII.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją oraz uczenie rywalizacji w przyjemniej atmosferze. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodkie upominki. Wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria wiekowa- oddział przedszkolny oraz klasy I -III

I miejsce- Iga Derba

II miejsce - Eliza Zalewska

III miejsce- Filip Łukaszów

II kategoria wiekowa -klasy IV-VIII

I miejsce- Łukasz Karkowski

II miejsce - Jakub Jakimowicz

III miejsce- Julia Michałów

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) za nami. To coroczna bezpłatna akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Podobnie jak w zeszłym roku, nasza szkoła przyłączyła się do świętowania Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

• 🚌🎭📗🍕Wyjazd do Jarosławia🎭📕🍕🚌

• 13 listopada 2023 roku uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do Jarosławia, której program obejmował:

- spektakl teatralny pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” przygotowany przez teatr Cracovia, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury,

- zajęcia biblioteczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry,

- wspólne wyjście na pizzę.

Spektakl w ciekawy sposób przedstawiał losy Ani od momentu jej przybycia na Zielone Wzgórze, aż do śmierci Mateusza i objęcia przez dziewczynę funkcji nauczycielki.  Nie zabrakło zarówno momentów komicznych jak i tych wzruszających. Ważnym urozmaiceniem, które przykuwało uwagę publiczności, były występy wokalne i taneczne aktorów.

Uczniowie klas IV i V w trakcie zajęć biblioterapeutycznych „Czytam, wiem, czuję” wysłuchali baśni i dyskutowali na temat terapeutycznej roli książek w życiu człowieka. Pracując w grupach, przygotowali plakat obrazujący przyczyny smutku i sposoby radzenia sobie w trudnych, przykrych sytuacjach.

Uczniowie klas VI i VIII wzięli udział w zajęciach pt. „Multimedialne szarady z Fredrą”, które w zabawny i kreatywny sposób przybliżyły im postać Aleksandra Fredry, patrona biblioteki.

Pracownicy biblioteki, którzy przeprowadzili wyżej wymienione zajęcia, pokazali obydwu grupom sale i zasoby biblioteki, opowiedzieli wiele ciekawostek jej dotyczących i zachęcali do korzystania z bogatego księgozbioru.

Dłuższy spacer po mieście był dobrą okazją do przypomnienia zasad poruszania się na ruchliwej ulicy, korzystania z przejść dla pieszych i kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

Zwieńczeniem wycieczki był wspólny posiłek w pizzerii, który jak zwykle przy takich wyjazdach wzbudził najwięcej entuzjazmu i radości. 😊

• 👸🏻🤴🏻Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek🧙🏻‍♂️🧚🏻‍♀️

• 7 listopada 2023 r. uczniowie klas IV-VI zaprosili swoich młodszych kolegów do wysłuchania baśni H. Ch. Andersena pt. ,,Calineczka” w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - bajki, bowiem, są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami, gwarantują rozrywkę, rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

Dzień Postaci z Bajek ma na celu popularyzację literatury pięknej wśród dzieci i młodzieży.

Nasi aktorzy z zapałem wcielili się w bohaterów baśni. Nie zabrakło pięknych dekoracji i pomysłowych kostiumów. Młodzi widzowie z entuzjazmem przyjęli występy starszych kolegów.

Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.