Zaproszenie na uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
🎤🎶🎵Sukces w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Świętem🎤🎶🎵👏🏻🥳🥳
W dniu 25 kwietnia 2024 roku Aleksandra Karkowska (klasa IV) i Sylwia Grabas (klasa VIII) wystąpiły w XIII Gminnym Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „The Voice of Święte” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. o. Wenantego Katarzyńca w Świętem. Ola bezbłędnie wykonała piosenkę „Forgive me friend” duetu Smith and Thell, a
Sylwia poruszającym wykonaniem piosenki Lady Gagi „Hold my hand” wyśpiewała III miejsce w kategorii wiekowej klas V-VIII.
Obydwie uczennice włożyły dużo serca i pracy w przygotowania do konkursu i w jego dniu godnie reprezentowały naszą szkołę. Konkurs przebiegł w sympatycznej i przyjaznej atmosferze, w przerwie jego uczestniczki (w tym roku nie było żadnego chłopaka) mogły się poznać i podzielić wrażeniami ze swoich występów. Każdy taki udział w konkursie, nawet, jeśli nie kończy się miejscem na podium, jest dla uczniów cennym doświadczeniem: rozwija talent, uczy dyscypliny oraz pokonywania własnych barier i radzenia sobie ze stresem, jest okazją do wyjścia poza mury swojej szkoły i poznania nowych ludzi. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom ich występów, życzmy im wytrwałości i chęci do rozwijania swoich talentów, niech będą przykładem dla wszystkich wątpiących w swoje możliwości i broniących się przed podejmowaniem wyzwań.
4
Program RaP STEAM
Szkoła Podstawowa w Korczowej przystąpiła do Programu RaP STEAM - robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z województwa podkarpackiego.
24 kwietnia odbyła się uroczysta konferencja inauguracyjna, w której uczestniczył Pan Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar, Dyrektorzy ze szkół Gminy Radymno biorących udział w programie, tj: z Korczowej, Ostrowa, Łazów i Skołoszowa oraz inni dyrektorzy z terenu województwa podkarpackiego. W ramach programu szkoła zostanie zaopatrzona w sprzęt i roboty do programowania. Uruchomione zostaną również zajęcia z robotyki dla chętnych uczniów. Będzie to wspaniała przygoda dla naszych uczniów, którzy zdobędą nowe kompetencje i umiejętności.
Dziękujemy Panu Wójtowi Bogdanowi Szylarowi za podpisanie umowy, dzięki której mogliśmy przystąpić do programu.
Rekrutacja uzupełniająca
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest obchodzony corocznie 23 kwietnia. Wydarzenie to zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 roku i ma na celu promowanie czytelnictwa i ochronę własności intelektualnej.
Dzień obchodów został wybrany w celu uczczenia pamięci wybitnych pisarzy.
Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w lekcjach bibliotecznych poświęconych temu wydarzeniu.
Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne ukazujące genezę i historię święta, a także ciekawostki dotyczące powstania i rozwoju książki jako źródła wiedzy o kulturze i tradycji naszych przodków.
Uczniowie przeczytali fragmenty swoich ulubionych książek.
Wykonali plakat promujący czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Podjęli się rywalizacji w rozwiązywaniu zagadek logicznych i quizów poświęconych książce.
Zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze sprzyjającej zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
4
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.
Obchody Dnia Ziemi w szkole to doskonała okazja do edukacji ekologicznej i promowania zrównoważonego rozwoju. Praktyczne działania, projekty edukacyjne i zaangażowanie całej społeczności szkolnej mogą przynieść realne zmiany i pomóc w budowaniu lepszej przyszłości dla naszej planety.
W klasach I-VIII zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce proekologicznej „Planeta kontra plastik”. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi informacjami dotyczącymi Dnia Ziemi. Głównym celem tych lekcji było zwiększenie świadomości o negatywnym wpływie plastiku, rozwijanie zachowań proekologicznych oraz kształtowanie i wzmacnianie pasji badawczej. Uczestnicy zajęć rozwiązywali krzyżówki, rebusy, zagadki oraz quizy geograficzne. Uczniowie starszych klas wykonali prace poświęcone różnym zagadnieniom związanym z życiem na naszej planecie. Zakres zainteresowań uczniów był bardzo szeroki - od zjawisk wulkanicznych i trzęsień ziemi, poprzez energetykę w Europie, a kończąc na budowie komórki.
Temat zajęć skłonił uczniów do dyskusji oraz przemyśleń dotyczących ekologicznego stylu życia.
16
Jarosławskie Pola Nadziei 💛
Już po raz kolejny w niedzielę, 21 kwietnia przed kościołami w Korczowej, Młynach i Budzyniu po każdej mszy świętej, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, jako wolontariusze Jarosławskich Pól Nadziei kwestowali, by zbierać pieniądze do specjalnie oznaczonych skarbonek na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom serdecznie dziękujemy za włączenie się do tej szlachetnej akcji
Znakiem rozpoznawczym Pól Nadziei jest żonkil – kwiat nadziei.
15
🚌🎭 🏛🍕Wycieczka do Przemyśla🚌🎭 🏛🍕
We wtorek 16 kwietnia 2024 roku uczniowie klas III-VIII pod opieką nauczycieli wzięli udział w wycieczce do Przemyśla, której głównym celem było obejrzenie przedstawienia pt. „dzieci @ sieci_” wystawianego przez Teatr Profilaktyczny ALERT w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.
Aktorzy w obrazowy sposób i przy zastosowaniu nowoczesnych technologii ukazali, jak bardzo niebezpieczne może być dla dzieci i młodzieży nadmierne i pozbawione kontroli korzystanie z Internetu. Dokonali oni również podsumowania głównego problemu poruszonego w swoim występie, czyli hejtu w Internecie.
Po spektaklu uczniowie zwiedzili wraz z przewodnikiem Muzeum Ziemi Przemyskiej. Ostatnim punktem było wyjście na pizzę. Wyjazd przebiegł w miłej atmosferze, więc wszyscy jego uczestnicy w dobrych humorach wrócili do domów.
Oby przesłanie płynące z przedstawienia pozostało jak najdłużej w pamięci naszych uczniów i było stosowane w trakcie codziennego korzystania z mediów społecznościowych i komunikatorów.
9
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły wzięli udział w XV edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka". To ogólnopolski program edukacyjny obejmujący tematykę bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze w Internecie i w relacjach z rówieśnikami.
Zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, z którym uczniowie poradzili sobie bez problemu. Szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a każdy uczestnik Dyplom.
Wywiadówka
Dzień Kolorowej Skarpetki
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – 21.03.2024 r. czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
Nasi uczniowie z klas najmłodszych i oddziałów przedszkolnych z ogromnym entuzjazmem przyłączyli się do tej akcji i na znak solidarności i otwartości ubrali dziś kolorowe skarpetki, nie do pary.
Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ jest to choroba, która jest wynikiem obecności trzeciego chromosomu w 21 parze, stąd nieprzypadkowo data 21.03, dodatkowo trzeci chromosom ma kształt skarpetki.
2
⚽🏓🎽Nowy sprzęt sportowy⚽🏓🎽
Dzięki zaangażowaniu Pana Sołtysa Piotra Rożaka Firma EMPOL zasponsorowała dla naszej szkoły nowy sprzęt sportowy, który niewątpliwie bardzo się przyda i będzie owocnie wykorzystywany na lekcjach wychowania fizycznego.
Serdecznie dziękujemy!
1
🌼💐🌷Powitanie wiosny💐🌸🌹
"Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca..."
Tą sentencją w piątkowe przedpołudnie świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Wiosna to czas, który kojarzy się ze słońcem, kolorami i dobrą energią.Tak było i w tym dniu. Uczniowie z klas I, II i III zaprezentowali barwne przedstawienie pt. „Bajka o śpiącym niedźwiedziu”, wprowadzając nas tym w typowo wiosenny, radosny nastrój. Dopełnieniem przedstawienia była przepiękna dekoracja przedstawiająca Panią Wiosnę oraz piosenka o wiośnie w wykonaniu uczennic z kl. IV. Na zakończenie wszyscy chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje kolorowe stroje w wiosennym pokazie mody.
10
Zaproszenie
Archiwum Aktualności