• 🎄Świąteczne życzenia🎄

• Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą nam wszystkim radość, pokój serca i ducha oraz wzajemną życzliwość. Niech upłyną w zdrowiu i rodzinnej atmosferze, a Nowy Rok niech będzie pomyślny i szczęśliwy!

• ✨🎄Jasełka i szkolna Wigilia🎄✨

• Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas radości, rodzinnych spotkań i wyjątkowej atmosfery. Tuż przed przerwą świąteczną, w piątek 22 grudnia, w ten świąteczny nastrój, przepełniony ciepłem i radością wprowadziły nas dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej. Nasi mali aktorzy z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem wcielili się w swoje role, przedstawiając nam moment Narodzenia Dzieciątka Bożego.

Dopełnieniem tej inscenizacji był krótki koncert kolęd i pastorałek, połamanie się opłatkiem oraz wspólna wigilia przygotowana przez rodziców.

Wszystko to sprawiło, że poczuliśmy prawdziwą świąteczną radość. Na tej wyjątkowej uroczystości gościliśmy naszą wieloletnią nauczycielkę oddziału przedszkolnego Panią Barbarę Czajkę, którą dzieci powitały z entuzjazmem.

Paniom z Oddziału Przedszkolnego: Katarzynie Pik, Agnieszce Bielka i Iwonie Lanica dziękujemy za wyreżyserowanie tych wyjątkowych jasełek, a Rodzicom za przygotowanie szkolnej Wigilii.

• ✨Sukces w VII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Gore Gwiazda” Święte 2023✨

• W tym pięknym adwentowym czasie odbył się w Świętem VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Gore Gwiazda”, którego organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły i Miejscowości w Świętem. Atmosfera tego wydarzenia była niezwykle radosna i miła, wszyscy uczestnicy śpiewem chwalili Boże Narodzenie.

Nasi uczniowie młodsi i starsi dostojnie reprezentowali szkołę, zajmując II i III miejsce w tym przeglądzie. Gratulujemy sukcesu młodym artystom. Najważniejsze jest to, że każdy uczestnik wniósł cząstkę siebie w to świąteczne wydarzenia i pozostał zadowolony i usatysfakcjonowany swoim występem oraz otrzymanym upominkiem.

• 💟„Serce dla serca - uczymy się pomagać innym” 💕

• 12 grudnia 2023 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu udali się wraz z opiekunami do Centrum Medycznego w Jarosławiu. Wolontariuszom towarzyszył niezawodny Święty Mikołaj - Pan Józef Sadowski.

W realizację akcji charytatywnej „Serce dla serca - uczymy się pomagać innym” zaangażował się również ksiądz proboszcz Wiesław Słysz. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili pacjentów Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego oraz oddziału dziecięcego, którym wręczyli własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe i słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy personelowi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz oddziału dziecięcego za życzliwe przyjęcie oraz dostarczenie niezapomnianych wzruszeń młodym wolontariuszom.

• 🎬🙂Lekcja w kinie🙂🎥

• W dniu 5 grudnia 2023r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do Jarosławia.

Celem wyjazdu było uczestnictwo w multimedialnej lekcji w kinie „Odkrywamy świat reklamy" przygotowanej przez Centrum Edukacji Filmowej.

W czasie spotkania poznaliśmy narzędzia perswazji oraz środki językowe wykorzystywane przez twórców reklam, dowiedzieliśmy się o roli kolorów w mediach.

Po lekcji obejrzeliśmy film pt. „Chłopiec z chmur”- wzruszającą opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Przygody filmowego bohatera dostarczyły wielu niezapomnianych emocji.

Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, wyrabianie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz dbanie o bezpieczeństwo w środkach transportu. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.