• Wielkanocne życzenia

• Wszystkim Sympatykom i Przyjaciołom naszej szkoły

życzymy zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą w Zmartwychwstałego Chrystusa,

nadzieją na dobrą i spokojną przyszłość, wzajemną miłością i życzliwością.

Smacznego jajka, mokrego dyngusa i pięknej wiosennej pogody!

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy

Szkoły Podstawowej w Korczowej

• Sportowy sukces naszych uczennic 🥈🏆⚽️👏

• 6 kwietnia 2022 r. odbył się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ GMINY RADYMNO

Biorące w nim udział uczennice naszej szkoły dostarczyły wielu emocji i wrażeń sportowych. Obejrzeć można było piękne parady bramkarki Julii Łukaszów oraz niesamowite popisy głównej atakującej Grety Szczur, która strzeliła aż 4 bramki, w tym tę decydującą o losach wygranej. Nasz zespół nie tracił ducha walki w całym ekscytującym turnieju.

GRATULUJEMY naszej szkolnej drużynie dojścia do finału i zajęcia II miejsca.

• Ostatnio w szkołach moda panuje taka, że przychodzi się bez plecaka...

Wyzwanie takie podjęli najpierw uczniowie klas VII i VIII, a z okazji Prima Aprilis przystapiły do niego dzieci z klas II i III. Swoje podręczniki i przybory szkolne przyniosły m.in w koszach wiklinowych, piknikowych i nie tylko..., w pudełkach, walizkach i torbach na zakupy. Starszym uczniom również nie zabrakło pomysłów, w szkole pojawili się z wózkami i koszykami na zakupy, różnego typu i formatu torbami, a nawet z chlebakiem, wózkiem dla lalek i nosidełkiem dla niemowląt.

Wszyscy wykazali się kreatywnością, jednakże pod względem wygody nic nie przebije dobrego, poczciwego plecaka.

• Spotkanie z wolontariuszem

• 17 marca 2022 roku gościliśmy w naszej szkole pana J. F. Andersona, wolontariusza, który z Liverpoolu (Anglia) przyjechał pomagać w punkcie recepcyjnym w Młynach. Pan Anderson był bardzo zadowolony ze spotkania z młodzieżą naszej szkoły. Zaznaczył, że jest to jego pierwsza wizyta w Polsce. Opowiedział uczniom o powodach, które skłoniły go do przyjazdu do naszego kraju oraz o tym, w jaki sposób angażuje się w pomoc imigrantom z ogarniętej wojną Ukrainy.