• Narodowe Czytanie 2023

• Dnia 9 września 2023 roku miała miejsce XII edycja „Narodowego Czytania", zapoczątkowanego w 2012 roku przez Prezydenta Polski. Celem tej inicjatywy jest propagowanie czytelnictwa i znajomości literatury narodowej.

Nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do tej akcji.

We wtorek 26 września odbyło się czytanie fragmentów powieści. Lekturą tegorocznej edycji była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Uczniowie klasy VI przedstawili prezentację o życiu i twórczości autorki powieści. „Nad Niemnem” to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury, które porusza tematy miłości, patriotyzmu i tożsamości narodowej. To piękna opowieść o losach bohaterów wplecionych w realia historyczne naszej Ojczyzny.

Następnie zaproszony gość- Pani Marszałek Anna Huk, Pan Dyrektor Bogusław Nykiel oraz uczniowie klasy VIII, wcielając się w role bohaterów, odczytali fragmenty powieści na tle pięknej, oddającej ducha epoki dekoracji.

Pan Dyrektor podziękował nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

• 😍👱🏻‍♀️👧🏻👦🏻🎈Dzień Przedszkolaka😍👱🏻‍♂️👧🏻👦🏻🎈

• W dniu 20 września 2023 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka.

Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana.

Było mnóstwo zabaw ruchowych, piosenek, tańców. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku, pamiątkowych zdjęć oraz dyplomów i medali, z którymi dzieci wróciły do domu.

Mamy nadzieję, że ten radosny dzień pozostanie na długo w pamięci każdego przedszkolaka.

• Informacje dotyczące ubezpieczenia

• Informujemy, że ubezpieczenie dzieci wynosi 50 zł za każde dziecko z rodziny

Prosimy o płatność do końca miesiąca września.

Warunki i kwota ubezpieczenia zostały uzgodnione pomiędzy Radą Rodziców

a przedstawicielami agencji ubezpieczeniowej.

Rodziców dzieci, które nie będą ubezpieczone w szkole, prosimy o dostarczenie kopii polisy innego ubezpieczyciela.

Poniżej publikujemy dokument dotyczący ubezpieczenia w szkole.

Szkola_Podstawowa_w_Korczowej_Ubezpieczenie.pdf

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą świętą w kościele parafialnym w Korczowej, po której nastąpiło spotkanie w nowej hali sportowej. Po odśpiewaniu hymnu dyrektor szkoły pan Bogusław Nykiel przywitał gości, którzy zaszczycili nas swoim przybyciem: wójta gminy Radymno pana Bogdana Szylara, radnego gminy Radymno pana Wojciecha Bociana oraz sołtysa wsi Korczowa pana Piotra Rożaka oraz wszystkich członków społeczności szkolnej i licznie przybyłych rodziców. Po uroczystej części uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Początek tego roku szkolnego to dla nas szczególny czas z dwóch powodów. Po pierwsze nasza szkoła obchodzi w tym roku okrągłą rocznicę 60 lat istnienia, po drugie zakończona została budowa skrzydła, w którym znajdują się sala gimnastyczna oraz sale lekcyjne, co oznacza, że wreszcie wszyscy razem uczyć się będziemy w jednym budynku.

• Witaj szkoło!

• Po dwóch miesiącach wakacji - wracamy do szkoły.

Życzymy wszystkim uczniom, aby w nowym roku szkolnym realizowali swoje marzenia, osiągali sukcesy, a przede wszystkim, aby czuli się w szkole dobrze i uczyli się z przyjemnością.

Nowy rok szkolny rozpoczniemy 4.09.2023 r. Mszą Św. w kościele w Korczowej. Po Mszy Św. przejdziemy do nowej hali sportowej i tam odbędzie się ogólne spotkanie z dyrektorem szkoły, następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami klas i zostaną wydane podręczniki.

Na tę szczególną uroczystość zapraszamy Radnych Gminy Radymno, Sołtysów wsi Korczowa, Młyny, Budzyń, KGW Korczowa, Przyjaciół szkoły, a przede wszystkim Was drodzy Uczniowie wraz z Rodzicami.

• Akcja społeczna ,,Sadzimy krzewy na 60-lecie szkoły”

• Przez ostatnie dni sierpnia sadziliśmy krzewy ozdobne, które dekorują wejście do szkoły. Cieszymy się, że w tej akcji wzięły udział pokolenia dziadków, rodziców, uczniów. Szczególnie dziękujemy Pani Halinie Bachmat za zorganizowanie aktywu Koła Gospodyń Wiejskich w Korczowej i podarowanie szkole pięknych kompozycji z wrzosu.

Panu Sołtysowi Piotrowi Rożakowi za pozyskanie środków finansowych i pomoc w pracach.

Panu Radnemu Gminy Radymno Arturowi Styrczula za wspieranie i zaangażowanie się w prace związane z przygotowaniem szkoły do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Panu Prezesowi firmy Axces Production Sp. z o.o. Grzegorzowi Bocianowi za pomoc w transporcie sprzętu szkolnego.

Panu Pawłowi Styrczula i Janowi Kulikowskiemu za pracę i użyczenie sprzętu budowlanego.

Wszyscy, którzy tak ofiarnie pracowali to Absolwenci naszej szkoły. Dumni jesteśmy z naszej społeczności, że tak troszcz się o szkołę.