• III miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

• W dniu 19 maja 2022 roku nasze utalentowane wokalnie uczennice:

Wiktoria Komarowska z klasy II i Sylwia Grabas z klasy VI

wzięły udział w XI Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "The Voice of Święte".

Gratulujemy Wiktorii zajęcia III miejsca w kategorii wiekowej klas 1-3.

Brawa za szybkie opanowanie tekstu i piękne wykonanie konkursowej piosenki.

Sylwii dziękujemy za udział i wielkie zaangażowanie wykazywane w trakcie przygotowań do konkursu.

• Udział w akcji "Jarosławskie Pola Nadziei"

• W niedzielę 1 maja 2022 r. Szkoła Podstawowa wspólnie z Parafią pw. św. Jakuba Apostoła w Korczowej włączyła się do akcji charytatywnej ,,Jarosławskie Pola Nadziei 2022”.

Wszystkim ludziom szlachetnego❤️ DZIĘKUJEMY!

• WIWAT P O L S K A❣️🤍❤️

• Z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Korczowej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to wielkie i ważne wydarzenie historyczne.

W programie słowno-muzycznym pod hasłem „Polska to taka kraina, co się w sercu zaczyna” wystąpili uczniowie naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Niezwykłym punktem akademii był polonez, którego w pięknych strojach zatańczyli uczniowie klasy VII. Wielu emocji i radości dostarczyli nasi uczniowie z zerówki, klas I, III i IV, recytując wiersze i śpiewając patriotyczne pieśni. Centralnym punktem wystroju była natomiast personifikacja Polski, w której postać, z urokiem i powagą, wcieliła się uczennica klasy VIII.

Mocno wybrzmiały motywy przewodnie programu - miłość do Ojczyzny oraz przywiązanie i szacunek do symboli narodowych.

Była to dla nas wszystkich piękna lekcja patriotyzmu, którą w przededniu narodowych obchodów święta państwowego, nasza mała społeczność szkolna odrobiła celująco, co udowodniła swoim zaangażowaniem, strojem i postawą.