"Zabawa Andrzejkowa"
Konkurs Recytatorsko-Plastyczny
GRATULUJEMY SKCESU!!!15 listopada w ZSOZiR w Radymnie odbyła się XV Edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorsko -Plastycznego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Renata Maj, Natalia Batycka, Martyna Andreasik, Dominika Majchrowicz została wyróżniona w kat. recytacja, Dominik Stefanko zajął drugie miejsce w kat. plastycznej, Dawid Stefanko otrzymał wyróżnienie w kat. plastycznej. Wszyscy uczniowie wykazali się pięknym kunsztem recytacji utworów Adama Mickiewicza oraz wyrazili to również w formie plastycznej.
Dzień Pluszowego Misia
- 12
Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.
Nasi najmłodsi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego także obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły swoją maskotkę do szkoły , którą zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom. Podczas wspólnej zabawy przeplatały się opowieści o "Misiowych przygodach" .
Wyjazd do Jarosławia
- 10
Wyjazd do Jarosławia – pod znakiem historii i sztuki
W dniu 20 listopada 2019 r. uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w wycieczce do Jarosławia, w trakcie której razem z przewodnikiem zwiedzili podziemia kupieckich kamienic: Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów i poznali zarys historii miasta od jego założenia aż do czasów współczesnych. Głównym punktem wyjazdu było obejrzenie musicalu "Ania z Zielonego Wzgórza" w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie nie tylko poznali zabawne i wzruszające losy głównej bohaterki, ale również zasady, które obowiązują widzów przedstawienia teatralnego. Podczas wyjazdu nie zabrakło także wspólnego wyjścia na pizzę. Uczniowie w dobrych humorach i pełni nowych wrażeń wrócili do domów.
Warsztaty muzyczne
- 2
"Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki." Agrippa von Nettesheim
W dniu 14.11.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty muzyczne dla klas 0-V przeprowadzone przez profesjonalnych muzyków oraz nauczycieli ze szkoły muzycznej "Muzyczny Swiat" Pana Karola Bieniek i Pana Dominika Szeligę . Uczniowie zapoznali się z instrumentami takimi jak: gitara klasyczna, gitara akustyczna, gitara elektryczna, perkusja oraz keyboard. Uczniowie z zachwytem wsłuchiwali się w dżwięki poszczególnych instrumentów. Wielu uczniów podjęło chęć nauki na poznanych instrumentach, dlatego też przy naszej szkole zostaje uruchomiana szkoła muzyczna w ramach zajęć dodatkowych. Życzymy naszym uczniom powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu oraz rozwoju muzycznego. Trzymamy kciuki ;-)
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości przypadające 11 listopada to dzień szczególny i ważny dla każdego Polaka, dlatego co roku uroczyście czcimy pamięć o bolesnej, ale też chwalebnej przeszłości Polski. W naszej szkole obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości miały miejsce w dniu 12 listopada 2019 roku. Cała społeczność szkolna razem z przybyłymi gośćmi – Wójtem Gminy Radymno panem Bogdanem Szylarem, przedstawicielem Straży Granicznej panem majorem Tomaszem Klepackim, przewodniczącym Rady Rodziców panem Janem Kulikowskim oraz z mieszkańcami tutejszych wsi wzięła udział we Mszy Świętej, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową umieszczoną na budynku szkoły oraz poświęcenie placu zabaw. W świetlicy wiejskiej uczniowie zaprezentowali program artystyczny poświęcony walce Polaków o niepodległość w XIX i XX wieku, który przygotowali pod kierunkiem pani Barbary Nykiel oraz pani Beaty Brzozowskiej. Wierszami, piosenkami oraz pełną dramatyzmu i ekspresji pantomimą opowiedzieli o tragicznych losach narodu polskiego oraz jego bohaterskich dążeniach do odzyskania i budowy własnego państwa. Ważnym momentem uroczystości było pasowanie na ucznia, w trakcie którego pierwszoklasiści oficjalnie, w obecności wszystkich zebranych i pod przewodnictwem swojej wychowawczyni pani Marty Rychcik-Balandyk przyjęci zostali do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Korczowej.
44
Śpieszmy się kochać ludzi...
- 8
Nasza szkoła również pamięta!
Jak co roku, w okresie poprzedzającym Uroczystość Wszystkich Świętych, uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-V razem z panem dyrektorem, księdzem proboszczem i nauczycielami odwiedzili bezimienne groby żołnierzy poległych podczas pierwszej wojny światowej, znajdujące się na cmentarzu w Łapajówce. Dla młodszych uczniów była to pierwsza, a dla starszych kolejna już wizyta, w trakcie której posłuchali o historii cmentarza. Po wspólnej modlitwie uczniowie w skupieniu zapalili i ustawili na grobach przyniesione przez siebie znicze. Uczniowie klas VI-VIII razem z nauczycielami udali się na cmentarz w Młynach, aby w nastroju powagi i zadumy, charakterystycznym dla nadchodzących listopadowych dni, pomodlić się, szczególnie przy zapomnianych grobach i zapalić na nich znicze. Nasza wieloletnia szkolna tradycja wpisała się w akcję „Szkoła Pamięta” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Narodowe Święto Niepodległości
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczowej
z całą społecznością szkolną ma zaszczyt zaprosić
na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości,
które odbędą się 12.11.2019r.
w Szkole Podstawowej w Korczowej
W programie obchodów:
godz. 10.00 – Msza Święta w kościele parafialnym w Korczowej
- złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy SP w Korczowej,
- poświęcenie placu zabaw,
- pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej oraz akademia z okazji Święta Niepodległości ( świetlica wiejska w Korczowej)
Dzień Nauczyciela
- 28
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 14 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz przedstawiciele Rady Rodziców – Pan Jan Kulikowski, Pani – Lucyna Ścirko. W części oficjalnej głos zabrał Pan Dyrektor Bogusław Nykiel,który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Podopieczni Pani Małgorzaty Błonarowicz, Pani Alicji Siudak i Pani Jolanty Kopeć zaprezentowali program artystyczny, w którym prym wiodła recytacja i śpiew. Uczniowie klas V – VIII dostarczyli wszystkim oglądającym niesamowitych wrażeń i mnóstwa emocji. Zgromadzona widownia mogła usłyszeć piosenki oraz wiersze wyrecytowane także przez najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej – przedszkolaków, którzy pod bacznym okiem Pani Katarzyny Pik zaprezentowały swoje uzdolnienia. Po gromkich brawach dla występujących, już na zakończenie uroczystości, wszyscy uczniowie odśpiewali pracownikom szkoły ,,Sto lat” i obdarowali ich pięknymi kwiatami. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia dalszych sukcesów zawodowych, dobrego samopoczucia i realizacji planów.
Spotkanie z funkcjonariuszami Policji
- 17
27 września 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Radymnie panem aspirantem Grzegorzem Jaromij oraz panem aspirantem Tomaszem Gutem. Tematem spotkania było ,,Bezpieczeństwo w szkole i w domu”. Nasi najmłodsi uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, a także z zainteresowaniem słuchali o bezpieczeństwie na drodze w domu i w szkole.
Dzień Chłopaka
- 7
Dzień Chłopaka nie ma długiej tradycji, a jego historia i geneza nie są do końca jasne. Najprawdopodobniej obchody zapoczątkowano na wyspach Trinidad i Tobago. Tam też 19 listopada 1999 roku po raz pierwszy obchodzono święto mężczyzn. Celebrowanie okazji podchwyciła Organizacja Narodów Zjednoczonych i zaproponowała obchody International Men's Day (Międzynarodowego Dnia Mężczyzn).
Większość państw obchodzi Dzień Mężczyzny w dniach przez siebie wybranych. Na Malcie jest to 7 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, a w Kanadzie 25 listopada. W Polsce okazji mamy więcej. W ramach uprawnienia płci i odpowiedzi na świętowanie Dnia Kobiet 8 marca, Dzień Mężczyzny nieoficjalnie wprowadzono 10 marca, więcej osób pamięta jednak o alternatywnej dacie - 30 września, czyli tak zwanym Dniu Chłopaka. Nasze obchody Dnia Chłopaka miały miejsce w poniedziałek – 30 września. Uczniowie wzięli udział w konkurencjach tanecznych, wokalnych i praktycznych – wiązanie krawatów, robienie makijażu, zaplatanie warkoczy, malowanie paznokci, kręcenie hula – hop.
Dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy naszym chłopakom spełnienia wszystkich pragnień, sukcesów w życiu prywatnym oraz szkolnym.
Wizyta Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka w szkole
- 3
Cały film
23.09.2019 r. do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość – Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, który dzień wcześniej, podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele parafialnym w Korczowej udzielił Sakramentu Bierzmowania uczniom najstarszych klas. Spotkanie z uczniami naszej szkoły odbyło się w ramach wizytacji kanonicznej parafii w Korczowej. W imieniu całej społeczności szkolnej głos zabrał Pan Dyrektor, który powitał Księdza Biskupa.
Podopieczni Pani Barbary Nykiel zaprezentowali program artystyczny, który obfitował w śpiew i taniec. Uczniowie klasy VII i VIII zaprosili do obejrzenia niezwykle wzruszającej inscenizacji, która w sugestywny i obrazowy sposób ukazała walkę dobra ze złem , walkę o ludzka duszę. Po części artystycznej wystąpił Ksiądz Biskup, który podziękował uczniom i nauczycielom za trud, zaangażowanie oraz wyraził uznanie dla uzdolnień naszych uczniów. Spotkanie zakończyło się udzieleniem wszystkim zebranym Błogosławieństwa Bożego.
Nowele Polskie Narodowe Czytanie 2019
- 14
13.09.2019 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE.
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksja nad człowiekiem i społeczeństwem Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. Napisał w specjalnym liście Prezydent Andrzej Duda.
Kluczowym punktem uroczystości w naszej szkole było odczytanie noweli Bolesława Prusa pt. ,,Katarynka”. Podopieczni Pani Alicji Siudak i Pani Jolanty Kopeć zapoznali słuchaczy z losami zacnego mecenasa, znawcy muzyki oraz sztuk pięknych, Pana Tomasza oraz niewidomej dziewczynki. Losy obojga bohaterów połączył instrument muzyczny - katarynka. Taka konfrontacja obojgu przyniosła korzyści. Mężczyzna ponownie otwiera się na świat, dziewczynka dostaje szansę na normalne życie.
Po zakończonym czytaniu Pan Dyrektor podziękował wszystkim za udział w tak ważnym wydarzeniu. Podkreślił, że obecność w tym spotkaniu to postawa godna prawdziwego Polaka - patrioty. Szkolne Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwiania na piękno języka polskiego oraz doskonałą promocją wybitnych dzieł polskiej literatury. Spotkanie upłynęło w podniosłej atmosferze.
Spotkanie z rodzicami
Dyrektor szkoły oraz grono pedagogiczne serdecznie zapraszają na zebranie wszystkich rodziców , które odbędzie się 19.09.2019r.(czwartek) o godz. 16.00. Celem spotkania będzie wybranie trójek klasowych oraz Rady rodziców na rok szkolny 2019/2020, zostaną także omówione sprawy organizacyjne na nowy rok szkolny.
Prosimy o liczne przybycie;-)
NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020
Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020. Życzymy wszystkim uczniom, aby ten rok był dla Was przygodą w poszukiwaniu wiedzy, zainteresowań , rozwoju oraz żeby był obfity w sukcesy i uśmiech;-)
I i II miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
24 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Świętem odbył się IX Gminny Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy Radymno. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Andreasik z klasy VII, która zaśpiewała piosenkę „Skyfall” Adele i Klaudia Opoka z klasy VIII z piosenką „Never enough” Loren Allred. Obydwie uczennice zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych oraz językowych i zajęły najwyższe miejsca na podium – Klaudia – I miejsce, Martyna – II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Święto Konstytucji 3 Maja
W dniu 30 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 4, 6 i 7 pod opieką pani Katarzyny Buczan i pani Beaty Brzozowskiej przygotowali program artystyczny składający się z prezentacji przybliżającej najważniejsze postacie i wydarzenia, które 228 lat temu doprowadziły do uchwalenia Ustawy Rządowej, czyli pierwszej polskiej konstytucji. W drugiej części programu – inscenizacji- uczniowie wykazali się talentami aktorskimi i wokalnymi, w przystępny i ciekawy sposób przypominając wszystkim zgromadzonym o znaczeniu tego ważnego dla
Kolejne sukcesy Klaudii i Martyny
- 6
Nasze utalentowane wokalnie uczennice Martyna Andreasik i Klaudia Opoka odniosły kolejne sukcesy. 7 czerwca 2019 roku wzięły udział w III Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing” organizowanym przez Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego p. Tadeusza Chrzana. W konkursie wzięli udział uzdolnieni wokalnie i językowo uczniowie szkół podstawowych z klas VII i VIII oraz szkół średnich z powiatów przeworskiego i jarosławskiego. Klaudia Opoka zajęła I miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych, a Martyna Andreasik otrzymała wyróżnienie, jedyne przyznane w tym konkursie. Nad przygotowaniem uczennic od strony językowej czuwała p. Beata Brzozowska. Obydwu uczennicom gratulujemy wspaniałych sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy. Życzmy również, by nadal rozwijały swoje talenty, zarówno te związane z muzyką jak i z językiem angielskim.
"I miejsce w Corridzie Ortograficznej"
- 5
W dniu 15 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Skołoszowie po raz kolejny odbyła się edycja Powiatowych Potyczek Językowych. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z trzech gmin: Radymno, Orły, Laszki. W XVIII Powiatowej Corridzie Ortograficznej wzięło udział 54 uczniów, a w XI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English In Close-up” – 40 uczestników. Dzięki środkom finansowym przekazanym przez wójtów gmin, którzy objęli swym patronatem konkurs, czyli pana Bogdana Szylara, Bogusława Słabickiego oraz Stanisława Gonciarza, na zwycięzców czekały cenne nagrody. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie: Przemysław Derba, Piotr Milecki, Dawid Dziedzic, Katarzyna Nykiel oraz Patrycja Paryniak. Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń klasy III Przemysław Derba zajął I miejsce w Corridzie Ortograficznej w I grupie wiekowej, tym samym otrzymał tytuł Torreadora ortograficznego godnie reprezentując naszą gminę oraz szkołę. Wielkie gratulacje!!!
Archiwum Aktualności