![](/photos/skin/clipart/ifx8e4708cfd738677f_XxY.jpg)
Dnia 23 maja 2017r. uczniowie naszego gimnazjum w bardzo dobrych humorach (spowodowanych wczesną pobudką
) wraz z księdzem proboszczem Wiesławem Słyszem i opiekunami Alicją Siudak i Małgorzatą Błonarowicz wyruszyli na dwudniową wycieczko – pielgrzymkę.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Bochni – początki bocheńskiej kopalni jako zakładu wydobywczego sięgają roku 1248.
Dzięki złożom soli, miasto Bochnia stało się jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych średniowiecznej małopolski . Kopalnia Soli wywierała wpływ na historię miasta i jego prężny rozwój.
Zapewniamy , że miejsce to jest niezwykłe i tajemnicze, specyficzny nastrój „surowych” lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi zdaje się przenosić zwiedzających w odległe stulecia głęboko pod ziemię, dostarcza wielu emocji, podczas zwiedzania można też sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną, ale to już musicie sprawdzić osobiście.
Następnym punktem wycieczki był Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – muzeum mieszczące się przy ulicy Kościelnej 7 obok Bazyliki Ofiarowania N.M.P dokumentujące życie i działalność kapłańską, a także związki Papieża z Wadowicami.
Misją Muzeum jest upamiętnianie i upowszechnianie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym.
Wszystkiego dowiedzieliśmy się dzięki ciekawym opowieściom przewodnika.
Z Wadowic żegnani przez ulewny deszcz udaliśmy się w dalszą drogę do miejsca pielgrzymowania – Częstochowy. Na miejsce przybyliśmy ok. godz. 19, rozpakowaliśmy bagaże, zakwaterowaliśmy się w naszych pokojach, złapaliśmy trochę oddechu, coś zjedliśmy by nabrać sił do nocnego czuwania.
Kolejnym ważnym etapem było uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim (nawet byliśmy w telewizji). Po chwilach skupienia i modlitwie udaliśmy się na upragniony odpoczynek aby nabrać sił na dzień następny.
24 maja 2017 – pobudka godz. 5.30, Msza święta - godz. 6 00,uczestnictwo w pełnym składzie, nikt nie zasnął i wszyscy w skupieniu modlili się w tym niezwykłym miejscu „gdzie powracać każdy chce”.
Po mszy św. mieliśmy czas wolny ,mogliśmy się posilić, kupić pamiątki i zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Następnie wspólnie modliliśmy się podczas Drogi Krzyżowej prowadzonej przez naszego Księdza Wiesława, jakże piękna, wzruszająca, wywołująca chwile zadumy w każdym z nas, za co dziękujemy, bo każdy czasami musi zatrzymać się na chwilę i pomyśleć po co i jak żyje.
Kolejnym punktem naszej wyprawy był Ogrodzieniec – (Ruiny) Zamek Ogrodzieński w Podzamczu wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego jeden z najpopularniejszych Zamków Orlich Gniazd.
Miejsce to skrywa wiele tajemnic zarówno nocą jak i za dnia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy narzędzia tortur stosowane w średniowieczu.
Z Ogrodzieńca wyruszyliśmy w dalszą drogę do Krakowa, gdzie poznaliśmy historię Zamku Królewskiego na Wawelu, Katedrę na Wawelu, mogliśmy podziwiać Dzwon Zygmunta, przeszliśmy najstarszą ulicą Krakowa w stronę Sukiennic do najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego – gdzie wysłuchaliśmy najciekawszych mało znanych legend.
Wróciliśmy pod Kościół Mariacki – celem wysłuchania hejnału – i tak zakończyła się nasza przygoda z Krakowem.
Nareszcie upragniony czas wolny i zajadanie się krakowskimi smakołykami!!!
Wszystko co dobre szybko się kończy,
pora powrotu nadeszła bardzo szybko. Udaliśmy się do autobusu gdzie zmęczeni, prawie padnięci zajęliśmy swoje miejsca i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Humory mimo zmęczenia dopisywały i śpiewom nie było końca.
Pełni wrażeń zmęczeni ale bardzo zadowoleni pod opieką opiekunów, księdza oraz kierowcy Krzysztofa z firmy „Sergios” wróciliśmy do Korczowej. ![smiley smiley](https://zskorczowa.edupage.org/global/pics/js/ckeditor/plugins/smiley/images/regular_smile.png)
![smiley smiley](https://zskorczowa.edupage.org/global/pics/js/ckeditor/plugins/smiley/images/regular_smile.png)
![](/elearn/pics/news/55df0ba60457a6edf9878395b1c9d4e1c70c2036.png)
GALERIA